Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł torebkę i wypłacił pieniądze z konta

Data publikacji 02.09.2008

Dzięki pomocy działkowców, krośnieńscy policjanci zatrzymali 33-letniego złodzieja. Kilka godzin wcześniej, z biura ukradł on portfel z kartą bankomatową, a następnie z rachunku pokrzywdzonej wypłacił 2 tys. złotych. Policjanci odzyskali niemal całą kwotę.

Do kradzieży doszło wczoraj przed południem, w biurze jednego z lokali gastronomicznych w Krośnie. Złodziej wykorzystał chwilę, kiedy pracująca tam kobieta wychodziła do innego pomieszczenia. Zabrał torebkę. 45-letnia kobieta nie zauważyła jej braku. Zorientowała się, gdy dwie godziny później otrzymała telefon z jednego z miejscowych sklepów. Ktoś znalazł na ulicy jej dokumenty. Brakowało tylko karty bankomatowej. Kobieta pojechała do banku, aby zastrzec kartę. Złodziej jednak był szybszy. Wykorzystując nieopatrznie zapisany numer PIN, wypłacił z konta pokrzywdzonej 2 tys. złotych.

Policjanci szybko ustalili świadków, dotarli do nagrania z monitoringu i ustalili rysopis złodzieja. Zatrzymano go wieczorem, na terenie jednego z ogrodów działkowych w Krośnie. Czujnych działkowiczów zaniepokoił pijany mężczyzna, który zaglądał do zamkniętych altanek. Powiadomili miejscową Policję. Policjanci szybko ustalili, że 33-letni mieszkaniec Iwonicza jest poszukiwanym przez nich złodziejem. Znaleźli przy nim niemal 2 tys. złotych.

 

Powrót na górę strony