Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali w autobusie i na stacji paliw

Data publikacji 02.09.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych mężczyzn. Wszyscy dopuścili się rozboju i wymuszenia rozbójniczego. Łupem sprawców padło piwo, telefony komórkowe, pieniądze i dokumenty. Wszyscy trafili do izby wytrzeźwień. Za przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za wymuszenie grozi kara do 10 lat, a za rozbój nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wrocławia dwukrotnie interweniowali w sprawach pobić. Na gorącym uczynku zatrzymali czterech mężczyzn. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Do pierwszego ze zdarzeń doszło około 22.30 w autobusie, jadącym ze Świniar w kierunku Wrocławia. Kilku mężczyzn zaatakowało pasażera. Wyciągnęli go z autobusu, a następnie pobili i okradli. Łupem sprawców padł portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz dwa telefony komórkowe.

Napastnicy uciekli. Policjanci po uzyskaniu informacji o zdarzeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Po krótkim czasie zatrzymali trzech mężczyzn.

Do drugiego zdarzenia doszło godzinę później na jednej ze stacji paliw na wrocławskich Krzykach. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży piwa i pobiciu interweniującego pracownika ochrony. Jak się okazało, do obiektu stacji paliw wszedł mężczyzna, ukradł kilka puszek piwa i uciekł. Za oddalającym się sprawcą ruszył jeden z pracowników ochrony. Gdy próbował go ująć, został przez niego pobity. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Przeszukiwali dokładnie okoliczny rejon. Po chwili zatrzymali sprawcę. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione mienie.
 

Powrót na górę strony