Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpoczęły się XI Kynologiczne Mistrzostwa Policji

Data publikacji 02.09.2008

Wczoraj w Sułkowicach rozpoczęła się XI edycja Kynologicznych Mistrzostw Policji. Rano policjanci losowali numery startowe i zostali podzieleni na grupy. Psy natomiast przeszły kontrolę weterynaryjną. O godzinie 14.00 rozpoczęła się ceremonia otwarcia mistrzostw z udziałem I zastępcy komendanta głównego Policji nadinsp. Arkadiusza Pawełczyka. Zaraz potem rozpoczęła się rywalizacja. Mistrzostwa potrwają do piątku.

Warto przypomnieć, że od 2004 roku w Kynologicznych Mistrzostwach Policji startuje 3-osobowa drużyna reprezentująca komendę wojewódzką. Jej skład wyłaniany jest w drodze eliminacji w komendach powiatowych i wojewódzkich. Drużyna składa się z 2 przewodników z psami do działań prewencyjnych oraz jednego przewodnika z psem do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych lub narkotyków.

W tegorocznych mistrzostwach bierze udział reprezentacja składająca się z psa patrolowo-tropiacego oraz psów do wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych. Opiekunem każdej grupy jest koordynator ds. kynologii policyjnej każdej z komend wojewódzkich i komendy stołecznej.

Organizatorem Kynologicznych Mistrzostw Polski Psów Policyjnych jest Centrum Szkolenia Policji. Nad przebiegiem zawodów czuwa komisja sędziowska składająca się z przedstawicieli KGP i kierownictwa Zakładu Kynologii Policyjnej. Poszczególne konkurencje oceniane są przez sędziów punktowych wyłonionych spośród kadry dydaktycznej Zakładu.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.34 MB)

Powrót na górę strony