Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmodernizowano policyjne koszary

Data publikacji 02.09.2008

Dzisiaj oddano do użytku zmodernizowany budynek koszar Oddziałów Prewencji w Zaczerniu pod Rzeszowem. Ten trzykondygnacyjny obiekt został w całości wyremontowany i wyposażony. Dzisiaj odbyła się uroczysta odprawa kierownictwa komendy wojewódzkiej z funkcjonariuszami OPP.

Inwestycję zrealizowano w okresie niespełna roku. Jej koszt oszacowano na kwotę ponad 2 mln zł. Budynek o powierzchni użytkowej 1550 m2 przeszedł gruntowny remont, a przed koszarami zbudowano nowy parking i chodniki z kostki brukowej. W koszarach są nowe posadzki, tynki na ścianach i sufitach, okna i drzwi. Wymienione zostały instalacje na nowoczesne energooszczędne systemy. Wykonana została instalacja solarna, która służyć będzie do uzyskiwania ciepłej wody. Policjanci będą korzystać z odnowionych sanitariatów, natrysków i pralni. W budynku rozbudowano też sieć komputerową oraz instalacje telekomunikacyjne. Zakupiono nowe meble. Budynek został w całości sfinansowany z budżetu państwa, w ramach ustawy o modernizacji Policji.

Uroczysta odprawa była okazją do przekazania podziękowań za dobrą służbę policjantom, którzy podczas tych wakacji pełnili służbę na Wybrzeżu. Nie mogli oni uczestniczyć w obchodach Święta Policji, 24 lipca. Podczas uroczystej odprawy Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie inspektor Józef Gdański wręczył tym funkcjonariuszom odznaczenia oraz rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe.

W tym roku awans na wyższe stopnie służbowe w OPP otrzymało 84 policjantów podkarpackiej OPP: jeden w korpusie oficerskim, czterech aspirantów i 79 podoficerów. Dwóch funkcjonariuszy otrzymało odznaczenia "Zasłużony Policjant".

Powrót na górę strony