Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice w areszcie

Data publikacji 03.09.2008

Blisko 750 pseudokibiców zatrzymali stołeczni policjanci przed wczorajszym meczem Legii z Polonią. Wśród zatrzymanych jest 63 nieletnich. Chuligani zaatakowali policjantów. Zniszczyli też kilka samochodów. Dziś wszyscy zatrzymani będą przesłuchiwani. Usłyszą zarzuty za udział w zbiegowisku, czynnej napaści na funkcjonariuszy lub niszczenie mienia.

Wczoraj przed meczem grupa kilkuset kibiców zaatakowała policjantów. Część ze stadionowych chuliganów miała zamaskowane twarze. Pseudokibice obrzucali funkcjonariuszy kamieniami i zapalonymi racami świetlnymi. Demolowali też stojące na czerwonym świetle prywatne samochody. Dwa pojazdy zostały w ten sposób poważnie uszkodzone. Obrażeń na szczęście nie odniósł żaden z policjantów.

Do policyjnych aresztów w Warszawie i okolicznych powiatach trafiło ponad 700 osób. Wśród zatrzymanych jest 63 nieletnich. Dziś zatrzymanym pseudokibicom postawione zostaną zarzuty m.in. za udział w zbiegowisku, czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji albo uszkodzenia mienia.

  • fot. A. Mitura/POLICJA 997
  • fot. A. Mitura/POLICJA 997
Powrót na górę strony