Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował nielegalnymi płytami

Data publikacji 03.09.2008

Ponad 300 płyt z filmami, grami komputerowymi oraz komputer, na którym znajdowało się ponad 800 filmów i nielegalne programy o wartości 55 tysięcy złotych zabezpieczyli wczoraj policjanci z wydziału dw z przestępczością gospodarczą KSP. Krzysztof G. skopiowane przez siebie płyty sprzedawał handlarzom ze stadionu X-lecia. Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za popełnienie identycznego przestępstwa.

Wczoraj w godzinach porannych funkcjonariusze z wydziału dw z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali 33-letniego Krzysztofa G. Jak ustalili wcześniej funkcjonariusze mężczyzna ten utrzymywał się z kopiowania filmów oraz programów komputerowych, które następnie sprzedawał handlarzom z okolic stadionu X-lecia w Warszawie.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany Krzysztof G. zajmował się nielegalnym procederem od około 2 lat. Nie był to pierwszy konflikt z prawem tego mężczyzny, bowiem w ubiegłym roku był on już zatrzymany za identyczne przestępstwo.

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 300 płyt DVD z filmami, programami oraz grami przeznaczonymi na konsole. W jednym z pokoi znajdował się komputer wyposażony w kilka nagrywarek, co miało przyspieszyć i zwiększyć liczbę kopiowanych płyt. Na dysku twardym zabezpieczonego komputera funkcjonariusze odnaleźli 815 filmów, 32 gry oraz kilkadziesiąt programów komputerowych. Łączna wartość zabezpieczonych towarów wyniosła około 55 tysięcy złotych.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Powrót na górę strony