Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zuchwali złodzieje w rękach Policji

Data publikacji 03.09.2008

Detektywi sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Przemyślu ustalili i zatrzymali sprawców trzech zuchwałych kradzieży oraz jednego rozboju. Złodziejami okazali się trzej 16-letni chłopcy, którzy są dobrze znani Policji. Już kilkakrotnie za podobne czyny stawali przed sądem. Ich ofiarami były kobiety.

W dniach od 27 sierpnia do 1 września w Przemyślu doszło do kilku zuchwałych kradzieży, których ofiarami padły kobiety. Do rozboju i kradzieży dochodziło na ulicach lub na klatkach schodowych w biały dzień.Sposób działania napastników był podobny. Młody człowiek, z wyglądu 16-18-letni, podchodził lub podbiegał do upatrzonej wcześniej kobiety,zrywał jej z szyi złoty łańcuszek lub wyrywał torebkę, po czym natychmiast uciekał. Dwóm kobietom udało się uchronić złotą biżuterię. Jedna z nich przypłaciła to złamaniem ręki. Broniąc się przed napastnikiem podczas upadku na schody złamała kości nadgarstka. Druga zachowała złoty łańcuszek tylko dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności. Złodziej zaatakował ją tuż pod drzwiami jej mieszkania, w którym zaczął ujadać pies, co wystraszyło sprawcę. Dwie pozostałe nie miały tyle szczęścia. Jedna straciła złoty łańcuszek wartości 500 złotych, druga natomiast torebkę z pieniędzmi w kwocie 1.500 złotych. Ta ostatnia została dodatkowo pobita przez napastnika.

Policjanci sekcji kryminalnej ustalili wszystkich trzech sprawców kradzieży. Okazali się nimi trzej 16-latkowie znani przemyskim policjantom i od trzech lat notorycznie notowani za kradzieże i rozboje. Działali w pojedynkę, każdy na własny rachunek.

Cała trójka została przesłuchana w charakterze sprawców czynów karalnych. Ich sprawy zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.
 

Powrót na górę strony