Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł własnego pracodawcę

Data publikacji 03.09.2008

Policjanci z Kraśnika zatrzymali 25-letniego pracownika sklepu motoryzacyjnego, który na blisko 7 tys. złotych okradł własnego pracodawcę. Aby zmylić policyjny trop, mężczyzna upozorował włamanie. Nie przechytrzył jednak policjantów. Wkrótce odpowie za kradzież.

Kierownik jednej z kraśnickich firm w połowie sierpnia b.r. zawiadomił miejscową komendę Policji o włamaniu do prowadzonego przez niego sklepu motoryzacyjnego.

Policjanci zaraz po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce. Okazało się, że złodziej skradł z kasy utarg sklepu i niektóre artykuły. Właściciel sklepu wycenił straty na około 7 tys. złotych. Zabezpieczone na miejscu włamania ślady oraz przeprowadzone oględziny nie wskazywały jednoznacznie na typowe włamanie do obiektu. Policjanci nabrali pewnych wątpliwości. W trakcie prowadzonego dochodzenia funkcjonariusze ustalili prawdziwą wersję wydarzeń i sprawcę włamania. Okazało się, że włamania nie było, a tym, który okradł właściciela sklepu jest jego pracownik - 25 letni mieszkaniec gm. Zakrzew.

Jak się okazało mężczyzna w dzień włamania jako ostatni wychodził ze sklepu. Dobrze znał zabezpieczenia budynku i miejsce przechowywania utargu. Planując kradzież specjalnie nie włączył alarmu. Później powrócił do sklepu. Po wyważeniu szuflad zabrał wcześniej przygotowany utarg oraz narzędzia. Chcąc zmylić policyjny trop, w nocy ponownie wrócił do sklepu, by wyważyć okno, co miało wskazywać na włamanie. Został jednak spłoszony i jego działanie nie przyniosło w całości zaplanowanego rezultatu.

25-latek został zatrzymany. W trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży, a zabezpieczone w miejscu jego zamieszkania skradzione akcesoria, potwierdziły jego winę. Wobec 25-latka zastosowano karę pozbawienia wolności w wymiarze 1,5 roku w zawieszeniu na okres próby 3 lat, grzywny w wysokości 800zł i obowiązku naprawienia szkody.

 

Powrót na górę strony