Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia

Data publikacji 03.09.2008

Tysiące zabezpieczonych kapsli, etykiet, hologramów, fałszywych znaków akcyzy, kilkadziesiąt litrów podrobionego alkoholu oraz prawie 1000 paczek papierosów pochodzących z przemytu znaleźli policjanci na jednej z posesji pod Częstochową. W ich ręce wpadł 36-latek, który prawdopodobnie prowadził nielegalną rozlewnię wysokoprocentowych trunków. Wszystko wskazuje na to, że na rynek trafiały hurtowe ilości podrobionego alkoholu.

Od pewnego czasu do częstochowskich policjantów zaczęły docierać sygnały o tym, że jeden z mieszkańców pobliskiej miejscowości prawdopodobnie nielegalnie wytwarza alkohol. Kiedy kryminalni przeszukali jego posesję ich przypuszczenia potwierdziły się. W pomieszczeniach gospodarczych zabezpieczyli kilkadziesiąt litrów alkoholu, kilka tysięcy kapsli, etykiet, hologramów i fałszywych znaków akcyzy. Znaleźli puste butelki po alkoholu jednej ze znanych marek i prawie 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy sprawdzają teraz, czy mężczyzna prowadził nielegalna rozlewnię alkoholu i gdzie miał trafić znaleziony u niego alkohol.

W ręce policjantów z Dobrego Miasta wpadł kierowca, który w swoim aucie przewoził ponad 5 tysięcy papierosów pochodzących z przemytu. Funkcjonariusze ustalają teraz, w jaki sposób 24-latek wszedł w posiadanie nielegalnego towaru.

Powrót na górę strony