Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 03.09.2008

Grupy realizacyjne policjantów z Centralnego Biura Śledczego i komendy wojewódzkiej Policji w Olsztynie uderzyły jednocześnie w kilka miejsc, w których mogli przebywać mężczyźni mający związek ze sprawą usiłowania zabójstwa. Funkcjonariusze zatrzymali całą piątkę, mieszkańców Olsztyna i Nidzicy, którzy byli wcześniej karani za przestępstwa przeciwko życiu. Zabezpieczyli również broń myśliwską, amunicję oraz pieniądze i samochód.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia br. Do mieszkańca Olsztyna miał ktoś strzelać. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Olsztyn – Południe wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego doprowadziło do pięciu mężczyzn. Byli oni przez kilka ostatnich dni obserwowani. Wczoraj grupy realizacyjne policjantów uderzyły jednocześnie w kilka miejsc w Nidzicy i Olsztynie. Wszyscy podejrzewani zostali zatrzymani na ulicach  lub w mieszkaniach. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni.

Zatrzymani mają od 21 do 38 lat. Byli już notowani za przestępstwa narkotykowe oraz przeciwko życiu i mieniu. Podczas przeszukań policjanci zbezpieczylii między innymi broń myśliwską wraz z amunicją, telefony, pieniądze i bmw. Zatrzymani spędzili noc w policyjny areszcie.

Dzisiaj zostaną przekazani do dyspozycji prokuratury. Ustalany będzie udział poszczególnych osób w zdarzeniu.

Powrót na górę strony