Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana

Data publikacji 04.09.2008

Wczoraj policjanci ze Zduńskiej Woli zlikwidowali rodzinny „interes” polegający na nielegalnej produkcji alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3,5 tys. litrów spirytusu, którego wartość szacowana jest na 278 tys. zł. Do policyjnego depozytu trafiły również filtry węglowe i celulozowe z całym oprzyrządowaniem służącym do odkażania spirytusu. Zatrzymano trzy osoby – matkę, ojca i syna – którym grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą komendy w Zduńskiej Woli i komisariatu w Szadku podczas przeszukania stodoły we wsi w okolicach Szadku zabezpieczyli ponad 3 600 litrów spirytusu etylowego w plastikowych butelkach o pojemności 1 litra wartości nie mniejszej niż 278 tys. złotych.

Dodatkowo zabezpieczono także 15 zbrojonych zbiorników o pojemności 1 000 litrów z pozostałościami procentowego trunku, 14 sztuk opakowań foliowych w każdym po 120 pustych litrowych butelek, 9 takich opakowań w każdym po 45 pustych butelek o pojemności 5 litrów, a także 39 kartonów po 6 butelek o pojemności 5 litrów ze śladowymi ilościami płynu o zapachu alkoholu. Do policyjnego depozytu trafiła także aparatura taka jak filtry węglowe i celulozowe z całym oprzyrządowaniem służącym do odkażania spirytusu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali trzy osoby w tym 56-letnia kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 60 i 30 lat. Zarzuty do tej pory przedstawiono ojcu i synowi, gdyż matka była nietrzeźwa. Zatrzymani odpowiedzą za przestępstwa z ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych oraz z kodeksu karno-skarbowego. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony