Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z siekierą na policjantów

Data publikacji 04.09.2008

Praca policjantów nie jest łatwym zajęciem. Szczególnie funkcjonariusze patrolujący ulice i podejmujący na co dzień interwencje często są uczestnikami nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych sytuacji. Wczoraj kętrzyńscy funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez jedną z mieszkanek miasta, że jej pijany mąż wszczął awanturę. Kiedy przyjechali na miejsce, 31-latek zaatakował ich siekierą. Szybko został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu.

Krótko po północy do oficera dyżurnego kętrzyńskiej komendy zadzwonił mężczyzna i powiadomił o kradzieży samochodu. W czasie rozmowy zgłaszający nie chciał jednak podać żadnych szczegółów dotyczących utraconego auta. Wszystko wskazywało na to, że rozmówca jest pijany. Po chwili słuchawkę przejęła żona rzekomego pokrzywdzonego. Kobieta oświadczyła, że żadnej kradzieży nie było, a jej pijany mąż wszczął w domu awanturę. Poprosiła, by policjanci przyjechali na miejsce, ponieważ obawiała się o swoje bezpieczeństwo.

Na widok mundurowych 31-letni Jarosław D. chwycił za siekierę. Nie przebierając w słowach obrzucił policjantów niewybrednymi epitetami. Zagroził, że jeżeli podejdą bliżej, pozabija ich. Funkcjonariusze szybko obezwładnili napastnika. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy.

Powrót na górę strony