Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stomatolog żądał pieniędzy za bezpłatny zabieg

Data publikacji 04.09.2008

Puławscy policjanci zatrzymali stomatologa podejrzanego o przyjęcie łapówki od jednego z pacjentów. Pracujący w prywatnej klinice lekarz zażądał pieniędzy za zabieg refundowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Nieuczciwy dentysta usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej.

Z informacji zebranych przez puławskich policjantów wynika, że 49-letni stomatolog poradził jednemu z pacjentów, by ten zgłosił się na zabieg chirurgiczny. By zabieg był dobrze wykonany, stomatolog zażądał 200 złotych.

We wtorek pacjent przyszedł na umówioną wizytę. Zabieg został wykonany, a pacjent - zgodnie z wcześniejszą umową - zapłacił za usługę 200 złotych. Potem dowiedział się, że zabieg był bezpłatny, gdyż podlega refundacji ze środków NFZ. Dobrze wiedział o tym stomatolog, przyjmując zapłatę za wykonaną usługę.

Policjanci zatrzymali lekarza. 49-latek został doprowadzony do prokuratury. Tam przedstawiono mu zarzut żądania i przyjęcia korzyści majątkowej. Prokurator zastosował wobec lekarza poręczenie majątkowe w wysokości 3 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony