Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli nieuczciwi biznesmeni

Data publikacji 04.09.2008

Dwóch mężczyzn, ojca i syna - właścicieli firm budowlanych zatrzymali łódzcy policjanci. Nieuczciwi biznesmeni wystawili fałszywe faktury kosztowe na kwotę blisko 2 mln 400 tys. zł. W ten sposób wyłudzili blisko 700 tys. zł. z tytułu podatku VAT i podatku dochodowego. Policjanci zabezpieczyli sfałszowane dokumenty. Za popełnienie przestępstwa w stosunku do mienia znacznej wartości grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Blisko miesiąc czasu trwały policyjne czynności zmierzające do zatrzymania 55-letniego właściciela firmy remontowo-budowlanej i jego 30-letniego syna, również właściciela firmy o podobnej profesji. Policjanci z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą KMP w Łodzi ustalili, że prawdopodobnie powodem rozpoczęcia przestępczej działalności były kłopoty finansowe. Przedsiębiorcy zalegali z opłatami wobec organów podatkowych, a także w stosunku do innych podmiotów gospodarczych. Mężczyźni wystawili fałszywe faktury kosztowe na blisko 2.400 000 złotych. Do wystawiania fałszywych dokumentów używali pieczątki z danymi nieistniejącej firmy, a także pieczątki jej rzekomego właściciela.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci zabezpieczyli ponad 60 sfałszowanych dokumentów, które doprowadziły do oszukania Skarbu Państwa na kwotę około 700 tys. złotych z tytułu podatku VAT i podatku dochodowego.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono dwa samochody osobowe marki Mercedes i Audi oraz gotówkę o łącznej wartości około 60 tys. złotych. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Łodzi. Za popełnienie przestępstwa w stosunku do mienia znacznej wartości grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Po przeprowadzonych czynnościach zostali zwolnieni do domu.

 

Powrót na górę strony