Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od złodzieja do pasera

Data publikacji 04.09.2008

Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego Tomasza Ł., który ukradł kilka telefonów z firmy, którą ochraniał. W ręce policjantów wpadł także 40-latek, który po atrakcyjnej cenie odkupił od złodzieja dwa kradzione telefony w prezencie dla swoich dzieci. Zatrzymani mężczyźni staną teraz przed poznańskim sądem.

Do komisariatu Policji w Kórniku zgłosił się pracownik jednej z okolicznych firm. Mężczyzna zawiadomił o tym, że z jednego z pomieszczeń biurowych, z szuflady biurka zginęły cztery firmowe aparaty telefoniczne. W trakcie prowadzonych czynności potwierdziło się kilka hipotez, co ostatecznie doprowadziło funkcjonariuszy do ustalenia tożsamości złodzieja i do jego zatrzymania.


Mężczyzną, który dopuścił się przestępstwa był pracownik ochrony. Podczas rozmowy z policjantami Tomasz Ł. przyznał się do kradzieży telefonów komórkowych. Jeden z aparatów miał przy sobie, drugi funkcjonariusze zabezpieczyli w jego domu. Pozostałe dwa odzyskali docierając do 40-letniego mężczyzny, który po korzystnej cenie kupił je dla swoich dzieci.

Straty związane z kradzieżą telefonów oszacowano wstępnie na trzy tysiące złotych. Za kradzież obu grozi do 5 lat pozbawienia wolności, paserstwo natomiast jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.
 

Powrót na górę strony