Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni kierowcy chcieli przekupić policjantów

Data publikacji 04.09.2008

Policjanci ze Szczekocin, po anonimowym zgłoszeniu, zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna miał we krwi 3,3 promila alkoholu. Po zatrzymaniu chciał przekupić funkcjonariuszy wręczając im 50 euro. Próbę przekupienia policjantów podjął też pirat drogowy zatrzymany przez kieleckich stróżów prawa. Obaj mężczyźni trafili do aresztu.

Informacja o tym, że po terenie Szczekocin jeździ osobowa lancia na francuskich numerach rejestracyjnych, dotarła do oficera dyżurnego wczoraj wieczorem. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca prawdopodobnie jest pijany. Na miejsce skierowano natychmiast najbliższy patrol, który zatrzymał nietrzeźwego pirata. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 3,3 promila w organizmie 47-latka. Podczas zatrzymania kierowca próbował przekupić policjantów wręczając im 50 euro. Od razu trafił do policyjnego aresztu. Za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę skorumpowania funkcjonariuszy grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Patrolujący trasę Kielce – Chmielnik policjanci zauważyli jadące z dużą prędkością osobowe audi. Kierowca przekroczyła dozwoloną prędkość o 50 km/h. Po zatrzymaniu 59-letni mieszkaniec Radomia nie przyznawał się do tak szybkiej jazdy. Przekonał go dopiero zapis z wideorejestratora. Kierowca odmówił jednak przyjęcia mandatu. W zamian zaproponował policjantom łapówkę. Pirat drogowy został zatrzymany i dzisiaj za swój czyn odpowie przed prokuratorem.

Policjanci z Recza pełniący służbę na krajowej „dziesiątce” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. Jak się okazało Joachim K. przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h. został ukarany mandatem w wysokości 300 zł. Mężczyzna zamiast zapłacić grzywnę próbował nakłonić funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych oferując im 150 zł i 20 euro łapówki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Powrót na górę strony