Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 04.09.2008

W ręce policjantów z Zabrza wpadł 40-letni obywatel Ukrainy podejrzany o posiadanie blisko 0,5 kg amfetaminy oraz 350 gramów efedryny. Narkotyki zostały przejęte w jego mieszkaniu w Biskupicach. Obcokrajowiec może trafić za kratki nawet na 10 lat. Policjanci sprawdzają teraz, gdzie trafiały zabezpieczone przez nich środki odurzające. Dolnośląscy policjanci zatrzymali 4 osoby, przy których znaleziono łącznie ponad 1200 porcji marihuany.

Mężczyzna przebywający w Polsce na podstawie karty pobytu przyznał się do posiadania narkotyków. Jak ustalili funkcjonariusze, w naszym kraju przebywa od 1992 roku, ma rodzinę oraz stałe zatrudnienie w sklepie wielobranżowym. Usłyszał już zarzuty udziału w obrocie substancjami psychotropowymi znacznej ilości. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu, który rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Policjanci z Oddziału Prewencji we Wrocławiu, pełniący służbę na terenie gminy Twardogóra, zauważyli dwa zaparkowane pojazdy. Przy nich stali mężczyźni, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn i sprawdzili zawartość aut. W bagażniku jednego z pojazdów znaleźli wagę elektroniczną i narkotyki. W obu pojazdach zabezpieczyli łącznie ponad 1000 porcji marihuany oraz kilkadziesiąt tabletek ekstazy.

Policjanci z Legnicy podczas kontroli drogowej znaleźli u jednego z kierowców marihuanę. Podczas przeszukania mieszkania 26-letniego mieszkańca Prochowic funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne porcje narkotyków.

Powrót na górę strony