Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca napadu

Data publikacji 04.09.2008

Policjanci ze Skępego zatrzymali 22-latka, który napadł na kierowcę przewożącego utarg z okolicznych sklepów. Uczynny konwojent zatrzymał się, kiedy młody człowiek czekał na poboczu na autostop. Funkcjonariusze znaleźli młodego rozbójnika kilkanaście minut po napadzie, ukrytego w zaroślach. Miał przy sobie całą zrabowaną gotówkę. Od razu trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj przed południem kierowca rozwożący towar do sklepów zabrał po drodze młodego autostopowicza. W pewnym momencie mężczyzna poprosił kierowcę, by ten się zatrzymał. Nagle wyciągnął spod kurtki nóż i zażądał pieniędzy oraz telefonu komórkowego. Kiedy kierowca oddał mu swój aparat i cały zebrany ze sklepów utarg, autostopowicz uciekł.

Obrabowany konwojent zatrzymał pierwszy przejeżdżający samochód i z użyczonego telefonu o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego lipnowskiej komendy. Ten natychmiast skierował we wskazane miejsce policjantów. Mundurowi przeszukując pobliski teren zauważyli ukrytego w zaroślach mężczyznę. Na widok mundurowych ten zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. 22-latek miał przy sobie zrabowane pieniądze i należący do kierowcy telefon komórkowy. Młody rozbójnik wkrótce stanie przed sądem.

Powrót na górę strony