Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pies zaatakował 3-letnie dziecko

Data publikacji 04.09.2008

W Łuszczaczu w gm. Susiec uwiązany do budy kundel rzucił się na 3-letnią córkę gospodarzy, która z dziadkiem spacerowała po podwórku. Z licznymi ranami twarzy dziewczynka trafiła do szpitala. Jej stan jest dobry.

Dyżurnego tomaszowskiej komendy o zdarzeniu powiadomił dziś lekarz szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Jak ustalono, wczoraj na terenie jednej z posesji 60-letni mężczyzna spacerował po podwórku z 3-letnią wnuczką i jej 11-miesięcznym bratem. W tym czasie rodzice dzieci pracowali na polu.

W pewnym momencie, kiedy mijali budę z uwiązanym na łańcuchu psem „Nero”, zwierzę rzuciło się na dziewczynkę. Dziadek, który szedł z przodu usłyszał pisk dziecka. Kiedy się odwrócił, ujrzał ją leżącą na ziemi. Nad 3-latką stał rozwścieczony pies, który atakował dziecko.

 

60-latek rzucił się na pomoc, odganiając psa kopnięciem. Dziecko natychmiast zostało przewiezione do szpitala w Tomaszowie Lubelskim, gdzie założono jej liczne szwy na twarzy. Lekarz określił stan dziewczynki jako dobry.

 

Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. Pies przez najbliższe 10 dni będzie obserwowany przez lekarza weterynarii.

Powrót na górę strony