Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywni kibice odpowiedzą za wykroczenia

Data publikacji 04.09.2008

Przedwczoraj stołeczna policja zatrzymała blisko 750 pseudokibiców przed meczem Legii z Polonią. Wśród zatrzymanych było 63 nieletnich. Chuligani zaatakowali policjantów i zniszczyli kilka samochodów. Natomiast wczoraj policjanci wylegitymowali ponad 250, w tym ponad 20 nieletnich kibiców Stali Rzeszów podczas meczu III ligi. Próbowali siłą sforsować bramę wejściową i dostać się na obiekt bez biletów. Nie posłuchali także nakazu Policji do rozejścia się.

Rozgrywany wczoraj mecz piłkarski o mistrzostwo III ligi, pomiędzy Stalą Rzeszów, a Karpatami Krosno uznany został przez organizatora jako impreza masowa o podwyższonym ryzyku. Poza organizatorem, również Policja zaangażowała znaczne siły do zapewnienia porządku wokół stadionu. Zgodnie ze swoimi ustawowymi zadaniami policjanci zapewnili bezpieczne przejście kibiców Karpat z rynku na teren stadionu oraz eskortowali przejazd blisko 260 kibiców Stali z Rzeszowa do Krosna.

Funkcjonariuszy z Krosna wspierali w tych działaniach policjanci z rzeszowskich oddziałów prewencji. Ogółem w działaniach uczestniczyło 119 funkcjonariuszy.

Dzięki tak znacznym siłom udało się nie dopuścić do awantury, którą usiłowali wywołać pseudokibice z Rzeszowa. Po dotarciu przed stadion próbowali siłą sforsować bramę wejściową i dostać się na obiekt bez biletów. Zrezygnowali dopiero po interwencji ochrony, która użyła gazu łzawiącego. W związku z agresywnym zachowaniem przyjezdnych, organizator podjął decyzję, że nie zostaną oni wpuszczeni na stadion i poprosił o pomoc Policję.

Pomimo kilkukrotnego wezwania do opuszczenia zbiegowiska, kibice nie zastosowali się do tego polecenia. Zlekceważyli również takie samo wezwanie wydane przez wezwanego na miejsce prokuratora. Dowódca zabezpieczenia podjął decyzję o wylegitymowaniu całej grupy. Wylegitymowano blisko 260 osób, w tym ponad 20 nieletnich. Kibice zostali następnie zwolnieni i w asyście Policji odjechali do Rzeszowa.

Po przeanalizowaniu zgromadzonych materiałów podjęte zostaną decyzje, jakie zarzuty usłyszą poszczególne osoby. Najprawdopodobniej dotyczyć one będą nie opuszczenia zbiegowiska publicznego, pomimo wezwania właściwego organu, zakłócenia porządku publicznego lub niestosowania się do poleceń służb porządkowych organizatora imprezy masowej.

Za te czyny grozi kara aresztu lub grzywny, a w ostatnim przypadku także zakaz wstępu na imprezy masowe o charakterze sportowym.

Sprawy nieletnich zostaną przekazane do sądu rodzinnego.
 

Powrót na górę strony