Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jutrzejszy mecz Polska – Słowenia we Wrocławiu

Data publikacji 05.09.2008

W sobotę we Wrocławiu w ramach eliminacji Mistrzostw Świata z Piłce Nożnej odbędzie się mecz naszej drużyny narodowej z reprezentacją Słowenii. W związku z tym planowane sa zmiany w organizacji ruchu w okolicach stadionu. W celu ułatwienia dojazdu na mecz policjanci apelują o zapoznanie się z poniższymi zmianami.

W związku z meczem naszej drużyny narodowej z reprezentacją Słowenii, który odbędzie się w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata z Piłce Nożnej, 6 września br. o godzinie 17:00 we Wrocławiu, na stadionie przy ul. Oporowskiej informujemy, że w celu usprawnienia dojazdu i zaparkowania samochodów osobowych lub autobusów, którymi przyjadą kibice na mecz, wyznaczono następujące miejsca parkingowe:

1. ul. Grabiszyńska (teren zajezdni MPK) -- około 30 -- 40 miejsc dla autokarów,
2. ul. Grabiszyńska (teren dawnych zakładów FADROMA) -- około 300 miejsc dla samochodów osobowych i 4 miejsca dla autokarów,
3. ul. Ostrowskiego (teren firmy WABCO) -- około 80 miejsc dla samochodów osobowych.

Dlatego zwracamy się z apelem do kierowców spoza Wrocławia o to, aby odpowiednio wcześniej, jeszcze przed wjazdem do miasta, oznakowali swoje pojazdy białą kartką (format A-4), umieszczoną za przednią szybą. Takie, widoczne oznaczenie umożliwi policjantom skierowanie pojazdu na przygotowane na ten czas miejsce parkingowe, a kibicom sprawniejsze dotarcie na obiekt sportowy, gdzie odbędzie się spotkanie piłkarskie.

Jednocześnie informujemy, że w dniu rozgrywania meczu obowiązywać będzie okresowa zmiana organizacji ruchu drogowego w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu, i tak:

- wyłączenie z ruchu ul. Oporowskiej od skrzyżowania z ul. Grabiszyńską do skrzyżowania z ul. Stalową -- zakaz ruchu w obu kierunkach (wjazd jedynie za stosownym zezwoleniem),
- zakaz zatrzymywania się i postoju -- ul. Grabiszyńska w pobliżu stadionu.

Mamy nadzieję, że ten mecz naszej reprezentacji, szczególnie dla wrocławian i mieszkańców Dolnego Śląska będzie niezapomnianym przeżyciem, szczególnie w kontekście Euro 2012 ,ze względu na sportową rywalizację i wspaniałą imprezę, a nie w związku z niesportowymi, nagannymi i godnymi potępienia zachowaniami chuliganów. Tym bardziej, że jest to pierwszy od wielu lat oficjalny mecz naszej reprezentacji, rozgrywany na wrocławskim stadionie.

Prawdziwi Kibice, przychodzący na stadiony wspierać swoje drużyny i swoich zawodników, muszą czuć się bezpiecznie i o to musimy zadbać wszyscy. Dlatego osoby, które swoim zachowaniem będą zakłócać normalny przebieg widowiska oraz naruszać porządek prawny, muszą liczyć się z konsekwencjami i odpowiedzialnością karną lub karno - administracyjną. Dodatkową karą może być też zakaz wstępu na masową imprezę sportową nawet na 6 lat. W przypadkach prób zakłócenia porządku wrocławscy policjanci będą reagować zdecydowanie i konsekwentnie.
 

Powrót na górę strony