Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste wręczenie sztandaru KMP w Jeleniej Górze

Data publikacji 05.09.2008

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze otrzyma dzisiaj sztandar ufundowany przez społeczeństwo ziemi jeleniogórskiej. Ta szczególna chwila jest wyrazem uznania przez władze ziemi jeleniogórskiej i jej mieszkańców dla trudu, wkładu i zaangażowania jeleniogórskiej Policji i jej pracowników w ochronę ładu i porządku a przede wszystkim w troskę o bezpieczeństwo.

Uroczyste wręczenie sztandaru odbędzie się o 12.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. W ceremonii udział wezmą: komendant główny Policji - generalny inspektor Andrzej Matejuk, kierownictwo komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wojewoda dolnośląski, przedstawiciel marszałka województwa dolnośląskiego, przedstawiciele urzędu miasta Jeleniej Góry i Starostwa Powiatowego, przedstawiciele jeleniogórskich firm i instytucji oraz zaproszeni goście.

Przedstawiciele administracji samorządowych, lokalni przedsiębiorcy i przedstawiciele firm, doceniając ofiarną służbę na rzecz ochrony życia ludzkiego i mienia, w uznaniu działań podejmowanych dla zwiększenia ładu i bezpieczeństwa publicznego 7 lutego 2008 roku powołali Honorowy Komitet Fundacji Sztandaru dla komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze, na czele którego stanął Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Uroczystość wręczenia sztandaru komendzie w Jeleniej Górze odbędzie się zgodnie z ceremoniałem policyjnym. To szczególna chwila dla Policji, gdyż jest wyrazem uznania przez mieszkańców i władze ziemi jeleniogórskiej dla trudu, osiągnięć policjantów i pracowników Policji jeleniogórskiej, ich wkładu i zaangażowania w ochronę ładu i porządku publicznego miasta i powiatu jeleniogórskiego.
 

Powrót na górę strony