Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili wyłudzenie kredytu

Data publikacji 05.09.2008

Policjanci z wydziałów dw. z przestępczością gospodarczą i wywiadowczo-patrolowego zatrzymali w jednym z banków dwóch młodych mężczyzn, którzy chcieli wyłudzić 40.000 złotych. Do złożonych wniosków kredytowych dołączyli sfałszowane dokumenty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze walczący z przestępczością gospodarczą otrzymali informację o podejrzeniu dostarczenia sfałszowanych dokumentów do banku w celu uzyskania kredytu. Natychmiast zajęli się sprawą i rozpoczęli działania operacyjne. Bardzo szybko ustalili, że młody mężczyzna, który ubiegał się o kredyt, złożył sfałszowane zaświadczenia dotyczące osiąganych dochodów, z których wynikało, że jego miesięczny dochód to 6.000 złotych.

Policjanci błyskawicznie rozpracowali przestępczy plan. Zaplanowali zasadzkę, podczas której zatrzymali 24-letniego Rafała N. i 22-letniego Sebastiana J. i tym samym nie dopuścili do wyłudzenia z banku pieniędzy.

Okazało się, że Rafał N. zamierzał uzyskać kredyt za namową swojego znajomego Sebastiana R. Posługując się zaświadczeniem o zatrudnieniu w firmie Sebastiana R., gdzie miał rzekomo pracować jako kierownik budowy z wynagrodzeniem w kwocie 6.000 złotych. W rzeczywistości Rafał R. nigdy nie pracował w firmie Sebastiana R, który poświadczył nieprawdę w wystawionym zaświadczeniu o zatrudnieniu. Rafał N. „za przysługę” miał dostać 5.000 złotych. Zatrzymani przyznali się do usiłowania oszustwa i chcą poodać się dobrowolnie karze. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz Mariusz M. odpowie za swoje czyny przed sądem.
 

Powrót na górę strony