Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszyscy posiadali narkotyki

Data publikacji 05.09.2008

Policjanci z Sokołowa zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden miał przy sobie marihuanę, amfetaminę i ekstazy. W Radomiu mężczyznę, który w reklamówce miał blisko 2 tys. porcji marihuany. Ełku funkcjonariusze zatrzymali parę, która również miała narkotyki. W Nidzicy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali przy sobie i palili marihuanę. A w Słupsku 19-latka, u którego znaleziono wagę elektroniczną, worki foliowe, pakiety z folii aluminiowej i łącznie prawie 170 gramów marihuany. Zatrzymani odpowiedzą za posiadanie narkotyków.

Wieczorem na terenie gminy Sabnie policjanci zauważyli idących mężczyzn. Przypuszczali, że mogą posiadać narkotyki. Podeszli bliżej, aby wylegitymować ich i sprawdzić, czy przypuszczenia są słuszne.

Jeden z mężczyzn na widok policjantów rzucił się do ucieczki, jednak policjanci byli od niego szybsi. W ułamku sekundy, próba ucieczki została udaremniona. Okazało się, że mężczyzna w kieszeniach spodni miał szeroki asortyment narkotyków - 46 tabletek ekstazy, blisko 15 gram marihuany oraz ponad 17 gram amfetaminy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. 25-latek przy którym znaleziono narkotyki odpowie przed sądem za ich posiadanie. Z uwagi na znaczną ich ilość grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Policjanci z Ełku po uzyskaniu informacji, że w jednym z mieszkań mogą znajdować się narkotyki, zapukali do drzwi tego mieszkania. Tam podczas przeszukania odnaleziono prawie 90 gram marihuany i 38 tabletek ekstazy. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego Adama J. i 23-letnią Sylwię B.

Praca policjantów przy tej konkretnej sprawie zapobiegła pojawieniu na rynku ponad 400 jednorazowych porcji narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad 2 tys. zł. Wartość zabezpieczonych tabletek, to blisko 400 zł.

Jak twierdzą policjanci, jest to sprawa rozwojowa i należy przypuszczać, że będą kolejne zatrzymania związanych z nią osób. Za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków parze z Ełku grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w okolicy Nidzicy około godz. 19:00 policjanci na jednej z mało uczęszczanych dróg zauważyli stojący samochód osobowy. Funkcjonariusze podejrzewali, że osoby znajdujące się w samochodzie mogą posiadać narkotyki.

Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. W schowku samochodu w pudełku papierosów znaleziono ukrytą marihuanę. W trakcie rozmowy z policjantami 23 – letni Łukasz L. przyznał się do posiadania i używania narkotyków. Natomiast jego kolega 20 –letni Rafał L. do tego, iż palił marihuanę.

Policjanci przewieźli ich do policyjnego aresztu. Pozostaną tam do wyjaśnienia sprawy. Łukaszowi L. za nielegalne posiadanie i udzielanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z I komisariatu Policji w Słupsku w jednym z mieszkań w centrum miasta zatrzymali 19-letniego Sebastiana Ł. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli narkotyki. W zajmowanym przez mężczyznę pokoju, w plecaku i przy komputerze znaleziono wagę elektroniczną, dwa worki foliowe oraz dziewięć pakietów z folii aluminiowej, w których był susz roślinny. Łącznie prawie 170 gramów marihuany.

19-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że był już notowany. Mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut. Prokurator rejonowy zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 1.500 zł i zakaz opuszczania kraju. Jak ustalili policjanci wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi prawie 5 tys. zł.

Za to przestępstwo Sebastianowi Ł. grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Radomia od dłuższego czasu obserwowali 29-letniego mieszkańca Radomia. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może mieć duże ilości narkotyków. Policjanci zauważyli, że wracający do mieszkania przy ul. Niedziałkowskiego 29-latek ma przy sobie wypchaną reklamówkę. Mężczyzna na widok próbujących zatrzymać go policjantów schował się w bramie. Nic mu to jednak nie pomogło. Po chwili siedział już w radiowozie skuty kajdankami.

Jak się okazało policjanci nie mylili się. W reklamówce było cztery duże woreczki foliowe z marihuaną. Po zważeniu okazało się, że zatrzymany przenosił prawie 200 gram narkotyku, co stanowi prawie 2 tys. porcji o wartości blisko 8 tys.

Mężczyznę zatrzymano i osadzono do wyjaśnienia. Za posiadanie dużych ilości narkotyków grozi kara do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony