Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli autobus i sprzedali go na złom

Data publikacji 05.09.2008

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Oławy podejrzanym o kradzież autokaru z jednej z wrocławskich ulic. Sprawcy sprzedali pojazd w punkcie skupu złomu uzyskując w ten sposób kilka tysięcy złotych. Wszyscy trafili już do policyjnego aresztu, a odnaleziony przez policjantów autokar wrócił do właściciela.

Kilka dni temu do jednego z wrocławskich komisariatów zgłosił się mężczyzna powiadamiając o kradzieży należącego do niego autokaru. Dochodzeniowcy dokładnie przesłuchali pokrzywdzonego i od razu zaczęli szukać sprawców. Z ich ustaleń wynikało, że pojazd ostatnio był widziany na wrocławskim Brochowie. Trop prowadził do jednego ze skupów złomu. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdu.

Sprawcami okazali się trzej mieszkańcy Oławy w wieku od 18 do 21 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni długo przygotowywali się do kradzieży. Najpierw znaleźli odpowiedni pojazd, a potem wezwali pomoc drogową. Autokar trafił do punktu skupu złomu. Sprawcy otrzymali za niego 6 tys. złotych. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony