Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy i alkohol

Data publikacji 05.09.2008

Policjanci z komisariatu autostradowego zabezpieczyli 10 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wyroby tytoniowe ukryte były w mercedesie, który mundurowi zatrzymali do kontroli. Teraz ustalają pochodzenie nielegalnego towaru. Nielegalne papierosy i alkohol zabezpieczyli także mundurowi z Inowrocławia i Tomaszowa Lubelskiego.

Dziś rano na drodze krajowej nr 14 policjanci zatrzymali do kontroli mercedesa kombi. Okazało się, że auto wypełnione jest papierosami bez polskich znaków akcyzy. Policjanci znaleźli 10 tysięcy paczek z wyrobami tytoniowymi. Kierowcą mercedesa był 31-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, a pasażerką 25-letnia mieszkanka Słubic. Papierosy zostały zabezpieczone. Teraz policjanci wyjaśniają, skąd pochodziły oraz gdzie miały trafić.

Wczoraj inowrocławscy kryminalni pojechali na ulicę Marcinkowskiego. Zgłaszano tam uszkodzenie dwóch garaży. Podczas policjanci znaleźli duże ilości prawdopodobnie podrobionego alkoholu. Podczas przeszukania pomieszczenia funkcjonariusze zabezpieczyli 253 butelki nielegalnego trunku, prawdopodobnie podrobione banderole, kapsle, urządzenie do kapslowania oraz duże ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy ustalili, że garaż wynajmuje 55–letni mieszkaniec Inowrocławia. Mężczyzna został zatrzymany. Śledczy sprawdzają teraz, czy nie prowadził on nielegalnej rozlewni alkoholu i gdzie miał trafić nielegalny trunek.

O tym, że w samochodzie zaparkowanym na terenie targowiska w Hrebennem ukryte są papierosy pochodzące z Ukrainy, kryminalni z Tomaszowa dowiedzieli się kilka dni temu. Właścicielka volkswagena passata, 42-letnia Ukrainka, była kompletnie zaskoczona. Tłumaczyła, że ponad 2 tys. paczek papierosów i ponad 7 litrów alkoholu, które trzymała w samochodzie, nie są jej własnością. Mówiła, że od nieznanej osoby otrzymała 60 zł. za przewiezienie towaru do Tomaszowa. Nie wie jednak pod jaki adres.

Policjanci z tomaszowskiej drogówki znaleźli w innym volkswagenie ponad 2700 paczek papierosów. Kontrabandę odkryli w czasie kontroli przeprowadzonej w Tarnawatce. Niczym nie przykryte papierosy leżały na tylnym siedzeniu. Policjanci zatrzymali kierowcę samochodu, 19-letniego Pawła P. oraz właściciela samochodu, 28–letniego Jarosława K. z Tomaszowa. Wartość rynkowa zabezpieczonego przez policjantów towaru to ponad 27 tys. złotych. Gdyby towar bez akcyzy trafił na polski rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 13 tys. złotych.

Powrót na górę strony