Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł za pobicie właściciela mieszkania

Data publikacji 05.09.2008

Kryminalni z Oruni zatrzymali 29-letniego mieszkańca Gdańska, który w sierpniu dotkliwie pobił właściciela mieszkania, które wynajmował. Krzysztof R. zareagował agresją, gdy 54-latek poprosił go, aby ten się wyprowadził. Okazało się, że napastnik dodatkowo jest poszukiwany listem gończym oraz dwoma nakazami doprowadzenia wydanymi przez Sąd Rejonowy w Gdańsku.

29-letni mężczyzna w maju 2008 roku wynajął mieszkanie na Oruni od 54-letniego mieszkańca Gdańska. W lipcu 2008 właściciel tego lokalu powiedział Krzysztofowi R., aby ten z początkiem sierpnia wyprowadził się z jego mieszkania. W wyznaczonym terminie 54-latek po raz drugi odwiedził Krzysztofa R., by przypomnieć o konieczności wyprowadzki. Krzysztof R. zdenerwował się na niego, wyrzucił z lokalu, a następnie wspólnie z kolegą pobił mężczyznę. Poszkodowany doznał obrażeń twarzy.

Kryminalnym z Oruni trafili na ślad agresywnego lokatora. 29-latek podczas zatrzymania próbował oszukać policjantów i podał im dane swojego brata. Nie zbił tym z tropu funkcjonariuszy. Trafił do policyjnego aresztu.

Jak się okazało za 29-latkiem wydano list gończy, a także dwa nakazy doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. Mężczyzna ma odbyć karę prawie 3 lat więzienia za wymuszanie przemocą lub groźbą wpływu na czynności organów administracji rządowej lub samorządowej. Krzysztof R. odpowie za pobicie 54-letniego mieszkańca Gdańska. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony