Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 05.09.2008

Strawczyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę w wieku od 24 do 31 lat, sprawców wymuszenia rozbójniczego. Ich ofiarą padł 16–letni mieszkaniec Miedzianej Góry. Sprawcy pobili swoją ofiarę, a później wozili w bagażniku osobowego audi. Potem grożąc zabójstwem wymusili od niego 140 złotych za rzekome wybicie okien w nowo wybudowanym domu.

Z ustaleń pracujących nad tą sprawą policjantów wynika, że 16–letni mieszkaniec Miedzianej Góry wieczorem został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Jeden z napastników bił go po twarzy i kopał po całym ciele. Twierdzili, że na pewno jest złodziejem. Zadzwonili do swojej znajomej, która po chwili przyjechała po nich samochodem. Zmusili 16–latka, by zajął miejsce w bagażniku. Potem przez dłuższy czas krążyli po mieście. Po jakimś czasie zgodzili się, by 16-latek zajął miejsce na tylnej kanapie. Tu grożąc mu śmiercią zażądali od niego 2 tys. złotych za rzekomą kradzież lub zniszczenie okien. Przerażony nieletni dał im 140 złotych. Sprawcy zostawili go na ulicy. Chłopiec dotarł do domu, a po interwencji jego rodziców trafił do kieleckiego szpitala dziecięcego.

Napastnicy szybko wpadli w ręce policjantów. Zatrzymani będą dzisiaj doprowadzani do prokuratury. Tam będą wyjaśniać, jakie były motywy ich działania.

Powrót na górę strony