Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali podróbkami

Data publikacji 05.09.2008

Spodnie, koszulki, bluzy i czapki z podrabianymi znakami firmowymi znanych producentów zabezpieczyli mazowieccy policjanci podczas kontroli targowisk. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to około 20 tys. zł. 4 osobom zatrzymanym grozi teraz nawet do 2 lat więzienia.

Kontrole miejskich targowisk odbywają się systematycznie. Policjanci sprawdzają, czy w trakcie popularnego targu, handel towarami nie narusza przepisów prawa. Już od pewnego czasu policjanci, zwalczający przestępczość gospodarczą, obserwowali stoiska handlowe znajdujące się na terenie ostrołęckiego targowiska. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły sprzedawane na czterech straganach ubrania sportowe. Ich podejrzenia były słuszne. Jak się okazało na każdym z nich oferowano do sprzedaży nielegalną odzież, między innymi koszulki, spodnie i bluzy. Odzież miała podrobione znaki towarowe znanych marek.

Łącznie policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP w Radomiu i KMP w Ostrołęce zabezpieczyli 167 sztuk podrobionej odzieży, której wartość oszacowano na około 20 tys. złotych. Właścicieli straganów, mieszkańców powiatu ostrołęckiego: dwie kobiety w wieku 54 i 44 lata oraz dwóch mężczyzn w wieku 37 i 52 lata po przesłuchaniach zwolniono do domu.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.
 

Powrót na górę strony