Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał 138 km/h na liczniku w rejonie szkoły

Data publikacji 05.09.2008

W ciągu kilku ostatnich dni policjanci sekcji ruchu drogowego komendy miejskiej Policji w Lublinie kontrolują prędkość kierowców w rejonach szkół położonych przy głównych ciągach komunikacyjnych na terenie powiatu. Tylko wczoraj fotoradar zarejestrował kilkadziesiąt przypadków przekroczenia prędkości. Niechlubni rekordziści jechali z prędkością 114, 118 a nawet 138 km/h.

Kontrola prędkości jest jednym z elementów trwającej od początku roku policyjnej akcji "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach tej akcji policjanci prowadzą wzmożone kontrole rejonów szkół znajdujących się na terenie powiatu lubelskiego. Funkcjonariusze kontrolują zachowania dzieci idących do szkoły oraz kierowców jeżdżących w ich pobliżu.

W ciągu kilku ostatnich dni policyjny fotoradar rejestrował wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości w okolicach Szkoły Podstawowej nr 14 przy Al. Warszawskiej w Lublinie. Okazało się, że mimo, że dozwolona tam prędkość wynosi 50 km/h, to większość kierowców jeździ tam dużo szybciej. Większość zdjęć pokazuje auta jadące ze średnią prędkością około 80 km/h. Jednak niechlubni rekordziści jechali tamtędy z prędkością ponad 100 km/h.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h grozi mandat karny w wysokości od 400 do 500 zł oraz nałożenie na sprawcę wykroczenia aż 10 punktów karnych. W kolejnych dniach policyjny fotoradar pojawi się też w rejonach innych szkół naszego powiatu.

 

Powrót na górę strony