Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł diler narkotykowy

Data publikacji 05.09.2008

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zajmujący się od dłuższego czasu rozpracowaniem grupy przestępczej zatrzymali w ramach jednego ze śledztw 33-letniego dilera. Od 2007 roku rozprowadził on 1,5 kg amfetaminy o wartości rynkowej około 45 tys. zł. Na jego posesji policjanci zabezpieczyli 57 krzaków konopi indyjskiej. Trafił on na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z sekcji dochodzeniowo - śledczej i kryminalnej piotrkowskiej komendy od 2006 roku prowadzą intensywne czynności w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej. Zebrany do tej pory materiał dał podstawy do wszczęcia kilku śledztw nadzorowanych przez prokuraturę. W ręce policjantów wpadło już kilkadziesiąt osób, z których znaczną część tymczasowo aresztowano.

2 września w ramach jednego ze śledztw zatrzymano 33-letniego mieszkańca Łodzi. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut rozprowadzenia od 2007 roku 1,5 kg amfetaminy o wartości około 45 tysięcy złotych. Stróże prawa uzyskali również informację, że mężczyzna na terenie swojej posesji w powiecie łowickim posiada środki odurzające.

Na miejscu informacja ta potwierdziła się. W drewnianej szopie policjanci zabezpieczyli 40 gramów amfetaminy i prawie gram marihuany, a także wagę elektroniczną. Ponadto na podwórku ujawnili 57 rosnących krzaków konopi indyjskiej.

33-letni łodzianin odpowie teraz za rozprowadzanie znacznych ilości środków odurzających, ich posiadanie oraz uprawę za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.
 

Powrót na górę strony