Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane nielegalne plantacje marihuany

Data publikacji 05.09.2008

Policjanci z Bolesławca zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który uprawiał konopie indyjskie. Nielegalną plantację zorganizował na polu z kukurydzą. 49-letni mężczyzna wpadł w ręce łobeskich funkcjonariuszy. Ten uprawiał marihuanę na strychu wynajmowanego budynku. Obaj trafili do aresztu. Nielegalną plantację konopi indyjskich zlikwidowali też wczoraj policjanci z Gdyni.

Wczoraj policjanci z Bolesławca zatrzymali 44-latka, który uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna wpadł podczas pielęgnacji roślin. Funkcjonariusze zabezpieczyli 28 krzewów, których wysokość dochodziła prawie do dwóch metrów. Uprawa znajdowała się w środku pola z kukurydzą, które również należało do mężczyzny. Zatrzymany tłumaczył policjantom, że konopie uprawia dla siebie, ponieważ dobrze wpływają na jego samopoczucie.

Łobescy policjanci dowiedzieli się, że w jednej z miejscowości powiatu łobeskiego funkcjonuje plantacja konopi indyjskich. Podejrzewali, że jest ona zorganizowana na jednej z posesji wynajmowanej przez 49–letniego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego. Kiedy policjanci postanowili przeszukać zabudowania, Marek P. był nieobecny. Do przeszukania przybrano sołtysa wsi, który uczestniczył w czynnościach. Na strychu posesji policjanci odkryli 54 sadzonki konopi indyjskich. Ponadto w mieszkaniu znaleziono 3 atrapy pistoletów, kominiarkę, tasaki, noże i pałki. Zabezpieczono również odręczne zapiski świadczące o przygotowaniach do większej uprawy.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania Marka P. Dotarły do nich sygnały, że mężczyzna porusza się samochodem w okolicach Stargardu Szczecińskiego. Tam mężczyznę zatrzymano. W trakcie przeszukania jego pojazdu znaleziono między innymi pałkę teleskopową i atrapę broni.

Kryminalni podejrzewali, że na terenie opuszczonych ogródków działkowych, wśród drzew i krzewów owocowych, jeden z mieszkańców Gdyni uprawia krzewy marihuany. Wczoraj, tuż po godzinie 20.00, policjanci z Karwin byli wezwani na interwencję domowa. W jednym z mieszkań przy ul. Trocka doszło do kłótni pomiędzy konkubentami. Interweniujący policjanci w mieszkaniu znaleźli świeżo wyrwane zielone rośliny wyglądem i zapachem przypominające marihuanę. Zabezpieczyli też susz roślinny oraz fajki do palenia suszu.

W wyniku dalszych działań operacyjnych szybko ustalili, skąd wzięły się rośliny i pojechali to sprawdzić. Na terenie ogródków działkowych na gdyńskich Karwinach policjanci znaleźli plantację, na której rosło 40 krzewów konopi indyjskich. Śledczy ustalili także i zatrzymali jeszcze wczoraj dwóch mężczyzn, w wieku 35 i 30 lat, podejrzanych o uprawę konopi.

Powrót na górę strony