Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedał swój dowód osobisty

Data publikacji 05.09.2008

Bielańscy kryminalni zatrzymali 19-latka, który kilkanaście miesięcy temu sprzedał swój dowód osobisty. Za dokument otrzymał 100 złotych. Pół roku temu niemiecka Policja zatrzymała z tym dowodem osobistym obywatela Ukrainy, który próbował nielegalnie przekroczyć granicę. Właściciel dokumentu doskonale wiedział, do czego ma być wykorzystany jego dokument. Piotr W. odpowie teraz za zbycie dowodu osobistego.

W ręce bielańskich kryminalnych wpadł 19-letni Piotr W., który kilkanaście miesięcy temu sprzedał swój dowód osobisty. Pozbył się dokumentu mając pełną świadomość tego, do czego będzie on wykorzystany. Przez pewien czas zastanawiał się, czy doprowadzić do tej transakcji, ale ciężka sytuacja w jakiej się znalazł sprawiła, że zdecydował się na ten krok. Otrzymał wówczas 100 złotych. Nigdy więcej nie kontaktował się już z kupującym.

Około pół roku temu, niemiecka Policja zatrzymała obywatela Ukrainy, który posługując się dowodem Piotra W. próbował nielegalnie przekroczyć granicę. Policjanci zatrzymali wówczas Yuria P., wobec którego obecnie toczy się postępowanie na terenie Niemiec.

Przez pewien czas policjanci prowadzili działania majce na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu i zatrzymanie 19-latka. Praca operacyjna przyniosła oczekiwane efekty. Piotr W. został zatrzymany. Policjanci z dochodzeniówki przestawili mu zarzut za zbycie dowodu osobistego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 oraz karą grzywny w wysokości 800 złotych.

Powrót na górę strony