Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał przy sprowadzaniu aut

Data publikacji 05.09.2008

Zarzut popełnienia szeregu oszustw usłyszał 43-letni Paweł P. Do chwili obecnej policjanci zwalczający przestępstwa gospodarcze przyjęli 36 zawiadomień o wyłudzeniu pieniędzy na łączną kwotę ok. 160 tys. zł. przez firmę , której mężczyzna był pełnomocnikiem. Pawłowi P. grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Firma działała na terenie Piaseczna od maja do 27 czerwca br. i zajmowała się sprowadzaniem samochodów z zagranicy. W tym czasie z usług firmy skorzystało kilkadziesiąt osób. Pokrzywdzeni, kiedy już mieli wybrane modele samochodów, odwiedzali firmę w celu uzgodnienia dalszych szczegółów. Następnie podpisywali umowy na dostawę wybranych aut i wpłacali zaliczki w wysokości od 4 tys. do 10 tys. zł. Umowy były zawierane na okres 30 dni i dłuższy, z zastrzeżeniem, że jeżeli zamówienie nie będzie zrealizowane w wyznaczonym terminie, klienci otrzymają zwrot pieniędzy. W trakcie obowiązywania umowy, osoby, które ją podpisały i wpłaciły zaliczki, miały odbierać sprowadzone z zagranicy samochody.

Wszyscy klienci cierpliwie czekali na terminy realizacji postanowień zawartych w umowach. Gdy zbliżały się terminy realizacji pierwszych umów, firmy już nie było. Oszukani klienci, po bezskutecznych poszukiwaniach firmy i jej pełnomocnika Pawła P. zaczęli zgłaszać zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w piaseczyńskiej komendzie. Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi. W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej ustalili miejsce gdzie przebywa nieuczciwy pełnomocnik i doprowadzili do jego zatrzymania.

Policjanci do tej pory przyjęli 36 zawiadomień o wyłudzeniu pieniędzy na kwotę ok. 160 tys.zł. W czasie zatrzymania mężczyzny policjanci zabezpieczyli m.in. kilkadziesiąt podpisanych umów na sprowadzenie samochodów zagranicy.

Paweł P. usłyszał zarzut popełnienia szeregu oszustw i został doprowadzony do prokuratury. Jej postanowieniem mężczyzna podpisywał będzie listę osób dozorowanych.
 

Powrót na górę strony