Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywacze

Data publikacji 05.09.2008

Ponad 80 najróżniejszych przedmiotów pochodzących z włamań do domków letniskowych i przyczep kempingowych odzyskali policjanci ze Skępego. Sprawcami tych przestępstw okazali się dwaj 16-letni gimnazjaliści i ich 13-letni kolega. Posługując się łomem lub siekierą wybijali szyby w oknach i wyłamywali zamki w drzwiach. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sędzia sądu rodzinnego i nieletnich.

Wczoraj w trakcie przeszukania mieszkań dwóch 16-latków i ich młodszego kolegi policjanci znaleźli i zabezpieczyli różny sprzęt wędkarski, rowery, kosiarki spalinowe, lornetki, szlifierki, materace i narzędzia ogrodowe. Jak ustalili mundurowi przedmioty te pochodzą z włamań do co najmniej 12 domków letniskowych i przyczep kempingowych na terenie gminy Skępe. Nieletni włamywacze działali wspólnie i w porozumieniu.

Zazwyczaj jeden z nich stał na "czatach", inny kradł, a potem wspólnie dzielili się tym co zrabowali. Bywało tak, że skradzione przedmioty ukrywali w lesie i szukali na nie odbiorców.
Przed zatrzymaniem planowali już kolejne włamania na jesieni, po wyjeździe wczasowiczów. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci ze Skępego, którzy przewidują jej dalszy rozwój.

 

Powrót na górę strony