Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał XI Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2008

Data publikacji 06.09.2008

Kynologiczne Mistrzostwa Policji Sułkowice 2008 dobiegły końca. Mistrzami w poszczególnych kategoriach zostali: sierż. szt. Sławomir Woszczenko z KWP w Białymstoku, sierż. szt. Tomasz Kaszkowiak z KWP w Poznaniu i sierż. szt. Grzegorz Hałaciński z katowickiej komendy wojewódzkiej. Tytuł mistrzowskiej drużyny zdobyli policjanci z KWP w Poznaniu. Zwycięzcom i ich podopiecznym serdecznie gratulujemy.

Przez cały tydzień przewodnicy psów służbowych rywalizowali o mistrzowski tytuł. Ich zmagania obserwowali zarówno koledzy z drużyn, jak i koordynatorzy ds. kynologii policyjnej z poszczególnych komend wojewódzkich. Nie zabrakło też zainteresowania ze strony mediów, które miały rzadką okazję fotografowania psów policyjnych, zwłaszcza tych ras, które nie często spotykamy w Policji. A do Sułkowic przyjechali przecież najlepsi.

W Mistrzostwach uczestniczyło 17 drużyn z psami patrolowo tropiącymi oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych. Podzieleni na grupy zawodnicy wzięli udział w 3 (patrolowo-tropiące) lub 4 (narkotykowe, do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych) konkurencjach. Policjantów obowiązywało również wykazanie się umiejętnościami strzeleckimi. Suma punktów pozwoliła na ustalenie laureatów – tegorocznych Mistrzów Kynologii Policyjnej.

W kategorii przewodników psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych:
 

1. sierż. szt. Grzegorz Hałaciński z psem Wadyl KWP Katowice.
2. asp. szt. Robert Lewandowski z psem Wado KSP
3. st. sierż. Jarosław Hirsz z psem Triumf KWP Gdańsk

W kategorii przewodników psów do wyszukiwania zapachów narkotyków:


1. sierż. szt. Tomasz Kaszkowiak z psem Zanter KWP Poznań
2. mł. asp. Wiesław Baczyński z psem Zabój KWP Białystok
3. asp. szt. Maciej Markiewicz z psem Tenzor KWP Katowice

W kategorii przewodników psów patrolowo-tropiących:


1. sierż. szt. Sławomir Woszczenko z psem Agot KWP Białystok
2. asp. Artur Niewiadomski z psem Okłod KWP Wrocław
3. sierż. szt. Arkadiusz Kaźmierczak z psem Talwa KWP Radom

Drużynowo zwyciężyły ekipy:


1. KWP Poznań
2. KWP Katowice
3. KWP Białystok

Wczoraj w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbyło się uroczyste zakończenie Mistrzostw. Były nagrody dla laureatów i gratulacje pod adresem wszystkich uczestników tegorocznych mistrzostw. Słowa uznania należą się jednak wszystkim przewodnikom policyjnych psów, także i tym, którym nie udało się w tym roku przyjechać do Sułkowic, za trudną pracę z psami, okupioną często kosztem osobistych poświęceń. Z okazji tego święta, jakim są przecież Mistrzostwa Policji życzmy wszystkim policjantom cierpliwości, nieustających dowodów psiej sympatii, a także spokojnej służby i sukcesów zawodowych. Serdecznie gratulujemy też zwycięzcom.

Zobacz więcej zdjęć w galerii

Powrót na górę strony