Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje kieszonkowi

Data publikacji 06.09.2008

Policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego zatrzymali 38-letniego Roberta M. i 58-letniego Leonarda H., którzy ukradli portfel jednej z pasażerek autobusu. Nie wiedzieli, że całe zdarzenie obserwowali stołeczni funkcjonariusze. Obaj sprawcy wpadli chwilę po kradzieży. Teraz ich sprawą zajmą się policjanci z dochodzeniówki.

Dochodziła godzina 7.00, kiedy funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo - patrolowego pełnili służbę w okolicach ulicy Kowalczyka. W pewnym momencie zauważyli dwóch mężczyzn wsiadających na przystanku do jednego z autobusów. Ich podejrzane zachowanie zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Postanowili dyskretnie obserwować obu mężczyzn.

W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął z torebki jednej z pasażerek portfel. Policjanci natychmiast zatrzymali 38-letniego Roberta M. i 58-letniego Leonarda H. Obaj mężczyźni przyznali się do kradzieży.

Pamiętajmy, aby nie paść ofiarą złodzieja kieszonkowego należy chować pieniądze i rzeczy wartościowe do wewnętrznych kieszeni odzieży. Jeżeli włożyliśmy portfel, telefon komórkowy do reklamówki, torebki, plecaka, to pamiętajmy, by je zamykać i nosić przed sobą. Starajmy się zachować szczególną ostrożność w miejscach zatłoczonych, a jeśli zauważymy coś niepokojącego, natychmiast poinformujmy o tym Policję.

Powrót na górę strony