Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców rozboju

Data publikacji 07.09.2008

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi, wspólnie z funkcjonariuszami z Opoczna, zatrzymali pięciu sprawców rozboju. Do aresztu trafił między innymi 41-latek i jego dwaj synowie w wieku 20 i 17 lat. Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci zabezpieczyli broń i amunicję. Sprawdzają teraz, czy mężczyźni posiadali ją legalnie. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

W ostatnich dniach sierpnia do policjantów z Opoczna dotarła wiadomość o napadzie na mieszkańców miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w nocy pokrzywdzonych obudził huk wybijanej szyby. Do mieszkania przez okno wtargnął młody mężczyzna wraz z dwoma kompanami. Następnie otworzył drzwi i wpuścił do środka jeszcze 41-latka. Napastnicy dotkliwie pobili swoje ofiary i grozili im przedmiotem przypominającym broń palną. Żądali zwrotu długu wraz z odsetkami. Wychodząc zabrali z mieszkania zegarki i biżuterię. Jak dowiedzieli się kryminalni, nie był to pierwszy napad na tę rodzinę. W połowie lipca trójka napastników również odwiedziła mieszkającą ze sobą parę. 20-latek pobił mężczyznę żądając zwrotu 500 złotych. Jak mówił, to należność za alkohol sprzedawany w ciągu ostatnich 2 lat bez pobierania opłaty. Kilka godzin później ten sam sprawca wybił szyby w drzwiach balkonowych pokrzywdzonych rzucając w nie kostką brukową.

W zatrzymaniu sprawców brali udział policjanci z Opoczna i kryminalni z komendy wojewódzkiej. Ponieważ prowadzący sprawę podejrzewali, że mężczyźni mogą posiadać broń, do działań zaangażowano również antyterrorystów. Punktualnie o 6.00 nad ranem funkcjonariusze wkroczyli na posesję należącą do podejrzanych, gdzie zatrzymano 41-latka i jego dwóch synów w wieku 20 i 17 lat. Podczas dalszych działań dołączyli do nich dwaj mężczyźni w wieku 18 i 19 lat, którzy brali udział w jednym z napadów. Podczas przeszukania posesji należącej do zatrzymanych policjanci zabezpieczyli m.in. amunicję różnego rodzaju i kalibru, pistolet oraz wiatrówkę. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty, a sąd aresztował ich na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Inni sprawcy brutalnego rozboju wpadli w ręce policjantów z Piotrkowa Trybunalskiego. W piątek wieczorem w centrum miasta 25- i 34-latek zaatakowali jadącą rowerem kobietę. Najpierw uderzyli 46-letnią piotrkowiankę w twarz, a potem kopali ją po całym ciele. Kiedy ich ofiara straciła przytomność, okradli ją.

Natychmiast po otrzymaniu sygnału o napadzie kryminalni przystąpili do działań. W ciągu kilkunastu godzin zatrzymali podejrzewanych o to przestępstwo mężczyzn. 25 i 34-latek trafili do policyjnego aresztu. Obaj odpowiedzą za rozbój. Policjanci sprawdzają teraz, czy zatrzymani nie są sprawcami innych napadów.

Powrót na górę strony