Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 07.09.2008

Kryminalni z warszawskiej Woli zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn i skonfiskowali kilkadziesiąt porcji różnych środków odurzających. Jeden z zatrzymanych tłumaczył, że haszysz ma na własny użytek bo "lubi odprężyć się przed snem". Inni amatorzy nielegalnych używek wpadli w ręce policjantów z Ostródy.

Wolscy kryminalni prowadząc działania skierowane przeciwko dilerom narkotyków postanowili sprawdzić mieszkanie doskonale znanego im 33-letniego Tomasza C. Gdy weszli do lokalu, na blacie regału znaleźli dwie sprasowane kostki w kolorze brązowym. Badanie testerem potwierdziło przypuszczenia policjantów, że jest to haszysz. Młody człowiek tłumaczył stróżom prawa, że pracuje nocami, co jest bardzo wyczerpujące, więc ma kłopoty z zasypianiem. Aby się "odprężyć", zażywa haszysz. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Tego samego dnia tuż przed południem kryminalni spostrzegli na ulicy Marka P., który przechadzał się po osiedlu przy Dzielnej popijając piwo. Podczas rutynowej kontroli młodzieniec przyznał się, że ma schowane w bieliźnie narkotyki. Marek P. został przewieziony do komendy, gdzie podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli ukryty w jego bieliźnie osobistej woreczek foliowy a w nim: 16 tabletek ekstazy, 5 działek amfetaminy, 3 woreczki haszyszu, 6 działek marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. Jego sprawą zajmą się teraz policjanci z Woli.

Około godziny 23.00 w Ostródzie przy ul. Pułaskiego patrol prewencji podjął interwencję w stosunku do trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich na widok policjantów odrzucił coś na chodnik. Jak się okazało, była to torebka z amfetaminą. Policjanci zatrzymali 18-letniego Łukasza K. Przy 21-letni Sebastianie O. policjanci znaleźli ponad 1,5 grama amfetaminy.

Obu mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny młodzi ludzie odpowiedzą przed sądem.
 

Powrót na górę strony