Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pobicie

Data publikacji 07.09.2008

Policyjni wywiadowcy zatrzymali dziś w nocy czterech sprawców pobicia mieszkańca Lublina. Napastnicy bez powodu uderzyli go butelką po głowie i kopali. Zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku 18-19 lat. Do policyjnego aresztu trafiło też dwóch mieszkańców Dobrego Miasta podejrzanych o udział w pobiciu. 20-letni Łukasz D. dodatkowo był poszukiwany dwoma listami gończymi. Ma odbyć karę więzienia za handel narkotykami. Policjanci ustalają jaki był udział zatrzymanych mężczyzn w pobiciu. Szukają także pozostałych uczestników tego zajścia.

Policję o zdarzeniu powiadomił sam poszkodowany, który przyszedł do siedziby komendy miejskiej Policji w Lublinie zgłosić pobicie. Według jego relacji, około północy, gdy wychodził ze znajomymi z jednego z barów przy ul. Kunickiego, podeszło do niego czterech nieznajomych mężczyzn. Zaczepili go bez żadnego powodu i najpierw uderzyli go butelką w głowę, a później zaczęli kopać i bić po całym ciele. Ponieważ poszkodowany miał widoczne ślady pobicia, m. in. rozciętą głowę, policjanci powiadomili karetkę pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie założono mu kilka szwów.

Wysłany na miejsce zdarzenia patrol policyjnych wywiadowców zauważył na skrzyżowaniu ulicy Kunickiego z Wyścigową czterech mężczyzn. Cała czwórka odpowiadała opisowi przekazanemu przez pobitego 25-latka. Jeden z mężczyzn na widok podjeżdżającego samochodu rzucił się do ucieczki, lecz po krótkim pościgu został zatrzymany. Kolejni sprawcy podczas zatrzymania próbowali uciekać, szarpiąc się z policjantami. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. Sprawcami okazali się mieszkańcy Lublina w wieku 18 -19 lat. Mężczyźni odpowiedzą za pobicie, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 23.30 przed blokiem na ul. Grudziądzkiej w Dobrym Mieście. Do dwóch mieszkańców miasta podeszło kilku młodych mężczyzn. Nagle zaatakowali ich i dotkliwie pobili.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali 20-letniego Łukasza D. i o rok młodszego Łukasza S. Obaj mężczyźni byli pijani. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że starszy z nich był poszukiwany dwoma listami gończymi. Ma odbyć karę pozbawienia wolności z handel narkotykami.

Powrót na górę strony