Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Piłki Nożnej w Legionowie

Data publikacji 07.09.2008

W sobotę i niedzielę w Legionowie królowała piłka nożna. Do Centrum Szkolenia Policji przyjechali zawodnicy gotowi wziąć udział w turnieju o puchar Komendanta Głównego Policji. Po sobotnich rozgrywkach grupowych do finału zakwalifikowali się reprezentanci z komendy głównej i WSPol. Tytuł najlepszych piłkarzy po bardzo wyrównanym meczu wywalczyli zawodnicy z KGP. W meczu finałowym zagrał również komendant główny Policji, gen. insp. Andrzej Matejuk.

Do CSP w Legionowie przyjechało 8 drużyn. Swoich reprezentantów wystawiły: komenda główna, Oddziały Prewencji KSP, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoła Policji w Słupsku, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Internetowe Forum Policyjne, NSZZ "P" Gdańs i  komenda wojewódzka Policji w Katowicach. W piątek odbyło się losowanie drużyn, a od wczesnego ranka w sobotę trwały eliminacje grupowe. Ostatecznie do finału zakwalifikowali się reprezentanci komendy głównej i WSPol. W meczu o trzecie i czwarte miejsce zagrały drużyny z CSP i KWP Katowice. Zwyciężyła drużyna z Legionowa pokonując kolegów z Katowic 2:0.

Przed meczem finałowym komendant główny Policji złożył podziękowania i wręczył upominki trzem medalistom Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków, które odbyły się w sierpniu w Orlando na Florydzie.

Punktualnie o godzinie 13 rozpoczął się mecz finałowy. Walka była bardzo wyrównana. Druga połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Kibice z niecierpliwością czekali więc na rzuty karne. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z komendy głównej. W jej składzie wystąpił także gen. Matejuk. Wykonany przez komendanta rzut karny przesądził o wyniku meczu. Reprezentacja KGP zwyciężyła 4:3.

Turniej był nie tylko okazją do fantastycznej zabawy, czy sprawdzenia swoich możliwości. Uczestnicy rozgrywek i widzowie mieli także możliwość, by pomóc innym. Podczas turnieju odbyła się licytacja przywiezionych przez policjantów gadżetów. Zebrana kwota zasili teraz konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Zobacz więcej zdjęć w galerii

Powrót na górę strony