Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie

Data publikacji 07.09.2008

Zakończyły się zmagania uczestników Mistrzostw Polski Policji w Półmaratonie o Puchar Komendanta Głównego Policji, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Biegów Ulicznych i Szkołę Policji w Pile. To już piąta edycja policyjnej imprezy biegowej, która od tego roku została objęta patronatem przez Komendanta Głównego Policji.

Współzawodnictwo policjantów jest częścią największych polskich zawodów XVIII Międzynarodowego Półmaratonu Philips’a, który od 2000 roku jest także Mistrzostwami Polski w tej dyscyplinie. Historia imprez biegowych w Pile sięga lat 1991 -1999, kiedy zawodnicy zmagali się na dystansie 15 km. Od 2000 r. obowiązuje dystans półmaratonu, czyli 21,097 km.

W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 1396 biegaczy, m.in. z: Australii, Belgii, Bułgarii, Etiopii, Finlandii, Francji, Holandii, Kenii, Niemiec, Nigerii, Polski, Słowacji, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Szwecji, Tanzanii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, w tym 90 policjantów (84 mężczyzn i 6 kobiet).
 

W klasyfikacji policjantów czołowe miejsca zajęli:
 

Mężczyźni:
1. Paweł Pietraschke – SP Słupsk(01:10:52)
2. Dariusz Guzowski – SP Słupsk (01:14:27)
3. Adam Thiel – SP Słupsk (01:14:37)
 

Kobiety:
1. Aleksandra Saraceń – KRP Warszawa VII (01:39:43)
2. Beata Nienadowska – KMP Elbląg (01:41:48)
3. Katarzyna Pażdzior – KWP Wrocław (01:50:21)
 

Puchary oraz nagrody najlepszym policyjnym biegaczom wręczył wielkopolski komendant wojewódzki Policji insp. Wojciech Olbryś, komendant Szkoły Policji w Pile mł. insp. Jerzy Powiecki oraz zastępca komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Witold St. Majchrowicz. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali upominki oraz pamiątkowe medale z podobizną Michała Wójcika, medalisty Mistrzostw Polski w maratonie, Mistrza Europy Weteranów w maratonie, trener kadry polskich maratończyków.
 

Wszystkim biegaczom biorącym udział w półmaratonie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Powrót na górę strony