Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja marihuany

Data publikacji 08.09.2008

Policjanci z Wrocławia zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Na nieużytkach w okolicach wrocławskiej dzielnicy Psie Pole znaleźli sięgające nawet 3 metrów rośliny marihuany. Jak szacują policjanci, ze znalezionych tam sadzonek można było wyprodukować nawet 30 tys. porcji narkotyku o czarnorynkowej wartości 135 tys. złotych. W wyniku zorganizowanej zasadzki w ręce policjantów wpadło dwóch mężczyzn, którzy zorganizowali nielegalną uprawę.

Od pewnego czasu do funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej we Wrocławiu zaczęły docierać sygnały o tym, że w rejonie Psiego Pola funkcjonuje nielegalna plantacja konopi indyjskich. Policjanci dokładnie sprawdzili ten teren. Na nieużytkach wśród zarośli odkryli uprawę marihuany. Podejrzewając, że osoby, które zajmowały się hodowlą w końcu się pojawią na miejscu, policjanci przygotowali zasadzkę.

W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli, że na teren uprawy przyszło dwóch mężczyzn. Zaczęli oni ścinać najbardziej dorodne okazy. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia w wieku 33 i 42 lat. Na plantacji policjanci znaleźli rośliny o wysokości od 180 do 300 cm. Jak szacują specjaliści od zwalczania przestępczości narkotykowej, można z nich uzyskać około 4,5 kg suszu, czyli blisko 30 tys. porcji narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość to około 135 tys. złotych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz śledczy ustalają, gdzie trafiała wyprodukowana przez nich marihuana.

Jedną z największych w województwie łódzkim plantację konopi indyjskich zlikwidowali policjanci z komendy miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Dzisiaj około 9.00 funkcjonariusze weszli na teren opuszczonego gospodarstwa rolnego w gminie Gorzkowice. W trzech tunelach o długości 30 metrów i szerokości 8 metrów zabezpieczono ponad 1.000 doniczek z krzakami konopi indyjskiej. Stróże prawa zatrzymali trzech użytkujących posesję mężczyzn, wśród których jest 46-letni mieszkaniec Wielunia poszukiwany do innej sprawy, 31-latek z Warszawy i 29-letni piotrkowianin. W tej chwili trwają czynności procesowe z udziałem zatrzymanych mężczyzn.

Powrót na górę strony