Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzowie kierownicy

Data publikacji 08.09.2008

Podczas codziennej służby policjanci niejednokrotnie muszą prowadzić radiowóz w bardzo trudnych warunkach drogowych często z dużą prędkością. Zorganizowane w Warszawie szkolenia mają na celu pomóc policjantom poznać zasady bezpiecznej jazdy w ekstremalnych warunkach tak, aby zapewnić sobie i innym użytkownikom drogi bezpieczeństwo.

Przez ostatni tydzień policjanci z wydziału wywiadowczego komendy stołecznej Policji dzięki pomocy Automobilklubu Polskiego oraz przy dużym zaangażowaniu najlepszych instruktorów z BMW Polska, brali udział w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy samochodem w trudnych sytuacjach drogowych. Policjanci ćwiczyli między innymi techniki wychodzenia z poślizgów, omijania przeszkód jazdę z dużą prędkością samochodami przednio i tylno napędowymi oraz z napędem na cztery koła.

Szkolenie zostało zorganizowane na płycie lotniska na Bemowie do dyspozycji funkcjonariuszy było kilkanaście pojazdów. Szkolenie rozpoczęło się od wykładów wiedzy teoretycznej, na których funkcjonariusze poznali zasady postępowania w trudnych sytuacjach drogowych zasady dotyczące zachowania się pojazdu w ekstremalnych warunkach jazdy oraz kwestie techniczne dotyczące jazdy samochodami o różnym napędzie.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.08 MB)

Powrót na górę strony