Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po napadzie na stację

Data publikacji 08.09.2008

Policjanci z Grójca po pościgu zatrzymali dwóch młodych ludzi, którzy napadli na punkt dystrybucji gazu LPG w Pniewach. Sprawcy pobili właściciela i jego przyjaciółkę, po czym zabrali z kasy pieniądze i uciekli. Wpadli już po kilkudziesięciu minutach od napadu. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Do napadu doszło w niedzielę, 7 września o 16:00 w miejscowości Pniewy (pow. grójecki). Dwaj niezamaskowani mężczyźni wtargnęli do pomieszczenia kasowego stacji LPG, pobili właściciela i jego przyjaciółkę, po czym ukradli pieniądze i uciekli fiatem uno.

 

Poszkodowani zawiadomili Policję i określili kierunek, w którym uciekli sprawcy napadu. W teren ruszyły policyjne radiowozy. W jednej z okolicznych miejscowości widziany był pędzący fiat uno. Policjanci deptali sprawcom po piętach. W miejscowości Wiatrowiec dopadli uciekinierów. Ci – na widok radiowozu porzucili swój pojazd i zaczęli uciekać pieszo. Wobec zagrożenia i podejrzenia, że napastnicy mogą posługiwać się bronią, zarządzono blokadę terenu, podjęto decyzję o użyciu śmigłowca. Na pomoc policjantom z Grójca wyjechali również funkcjonariusze z Żyrardowa, zabezpieczający tam mecz.

W ciągu kilkudziesięciu następnych minut sprawcy byli już w rękach funkcjonariuszy. Jeden z mężczyzn wpadł w sadzie, drugi w przechowalni owoców. Obaj zatrzymani (29 i 32 lata) trafili do policyjnego aresztu. Teraz staną przed sądem.
 

Powrót na górę strony