Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z narkotykami na urodzinach i skuterku

Data publikacji 08.09.2008

Policjanci z Bytomia zatrzymali 18-latkę, która na przyjęciu urodzinowym częstowała gości narkotykami. 20-letni Maciej P. został zatrzymany przez wolskich wywiadowców, gdy uciekał przed policjantami na skuterze. Jak się okazało podczas kontroli, miał ukrytych w bieliźnie 7 działek marihuany. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj krótko po 3:00 policjanci zatrzymali 18-letnią mieszkankę Bytomia. W jej mieszkaniu przebywało kilka osób, które zaprosiła na uroczystość rodzinną. Młoda kobieta obchodziła 18-te urodziny, a dla swoich gości postanowiła wcześniej zakupić narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli w jej domu 31 tabletek ekstazy oraz susz marihuany. Kobieta została zatrzymana. Razem z nią do policyjnego aresztu trafili jej kompani, którzy najprawdopodobniej kilka godzin wcześniej brali udział w pobiciu trzech innych mężczyzn, zaproszonych na tę samą imprezę urodzinową.

Wyjaśnieniem wszystkich okoliczności przebiegu zdarzeń podczas tej feralnej nocy, zajmują się policjanci z sekcji kryminalnej bytomskiej komendy. Już dziś natomiast jest pewne to, że 18-letniej kobiecie, za udzielenie narkotyków innym osobom grozi nawet 3 lata więzienia.

Było wczesne popołudnie, gdy wolscy wywiadowcy zwrócili uwagę na jadącego ulicą Brylowską na skuterze młodego mężczyznę. Na widok funkcjonariuszy ten nagle zmienił kierunek jazdy. To tylko upewniło wywiadowców, że młody człowiek nie bez powodu nie chce spotkać się z policjantami.

Gdy chwilę później wyjechali mu naprzeciw od strony ulicy Krzyżanowskiego i zatrzymali kierowcę, szybko okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Podczas kontroli 20-latka policjanci odkryli w jego bieliźnie 7 działek marihuany. Maciej P. zapewniał funkcjonariuszy, że znalezione przy nim narkotyki są przeznaczone tylko na własny użytek, a pieniądze, które miał przy sobie wcale nie pochodzą ze sprzedaży środków odurzających.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych ustalono, że to nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego mężczyzny. Maciej P. ma już jedną sprawę w sądzie, również za posiadanie narkotyków.

  • Narkotyki zabezpieczone przy Macieju P.
  • Zatrzymany Maciej P.
Powrót na górę strony