Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będzie nowa komenda w Braniewie

Data publikacji 08.09.2008

Już niedługo w Braniewie powstanie nowa siedziba komendy powiatowej. Dzisiaj o godzinie 11.00 rozpoczęły się uroczystości związane z wmurowaniem kamienia węgielnego. Udział w nich wzięło kierownictwo komendy wojewódzkiej Policji w Olsztynie, KPP w Braniewie oraz biura logistyki komendy głównej Policji. Pamiątkową tablicę poświęci ksiądz prałat Tadeusz Graniczka. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2010 rok.

Nowo budowana komenda odpowiadać będzie standardom XXI wieku. Będzie więc przystosowana do przyjmowania osób niepełnosprawnych. W budynku znajdzie się również strzelnica policyjna, gdzie funkcjonariusze będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Na realizację tego przedsięwzięcia zaplanowano w roku 2008 prawie 4 miliony zł, a w 2009 roku - ponad 9. Siedziba nowej komendy mieścić się będzie przy ulicy Moniuszki. Budynek zastąpi stary, wyeksploatowany obiekt przy ulicy Kościuszki.

W województwie warmińsko-mazurskim w ramach programu modernizacji Policji w latach 2008–2009 zaplanowano na remonty i inwestycje blisko 41 milionów złotych. Największe przedsięwzięcia to budowa nowych komend w Węgorzewie, Szczytnie i w Braniewie. Znaczne nakłady zaplanowano również na modernizację budynków policyjnych przy ulicy Pstrowskiego w Olsztynie oraz rozbudowę obiektu Laboratorium KWP. Kompleksowe remonty przeprowadzone zostaną również w 7 komendach powiatowych.

Powrót na górę strony