Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o związek z "mafią paliwową"

Data publikacji 08.09.2008

Sześć osób podejrzewanych o związek z tzw. "mafią paliwową" zatrzymali policjanci krakowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego. Jak określono szacunkowo, straty jakie poniósł Skarb Państwa w wyniku przestępczej działalności grupy to nawet 200 milionów złotych. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani to osoby w wieku od 36 do 59 lat. Zgromadzony w tej sprawie materiał wskazuje, że były one związane z tzw. "mafią paliwową", a ich udział w przestępczym procederze dotyczył wątku wystawiania w latach 2003 – 2006 fikcyjnych dokumentów potwierdzających produkcję komponentu dostarczanego do jednej z rafinerii. Na podstawie wystawianych dokumentów naliczana była ulga w podatku (m.in. akcyzowym).


Według szacunków prowadzących sprawę straty Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosły co najmniej 200 milionów złotych. Jest to kontynuacja sprawy prowadzonej przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie.
Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono mienie o wartości około 100 tysięcy złotych.

Wszystkim zatrzymanym osobom przedstawiono już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej jak też oszustw i fałszowania dokumentów. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony