Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-letni rozbójnicy

Data publikacji 09.09.2008

Kieleccy kryminalni zatrzymali dwóch 15 – letnich uczniów jednej ze szkół średnich, którzy dopuścili się rozboju na trójce starszych kolegów. Jeden z pokrzywdzonych "oddał" im 2 złote, drugi stracił złoty łańcuszek. Rozbójnicy mieli też ochotę na dwa telefony komórkowe swoich ofiar, ale po ich obejrzeniu stwierdzili, że są już stare i oddali je zaatakowanym chłopcom.

Dzięki szybkiej reakcji dyrekcji jednej z kieleckich szkół średnich i błyskawicznej reakcji kryminalnych z II komisariatu kieleckiej Policji dwaj 15-letni rozbójnicy zostali zatrzymani jeszcze w szkole. Funkcjonariusze u jednego z nich znaleźli złoty łańcuszek, który młodzieńcy zabrali jednemu z poszkodowanych chłopców.

Z pierwszych ustaleń policjantów wynika, że na szkolnym korytarzu 15 – latkowie podeszli do trzech rozmawiających ze sobą 16-latków. Zażądali od nich wydania pieniędzy, grożąc każdemu z nich pobiciem. Jeden z wystraszonych chłopców w obawie przed ich agresją „oddał” im 2 złote. Drugą z ofiar napastnicy przytrzymali za ręce i odpięli jej z szyi złoty łańcuszek. Przez chwilę młodociani przestępcy weszli też w posiadanie dwóch telefonów komórkowych zaatakowanych chłopców. Kiedy jednak zorientowali się, że aparaty są według nich mało wartościowe, oddali je zaskoczonym 16-latkom.

Teraz młodzi agresorzy przebywają w kieleckiej izbie dziecka. O ich losie będzie decydował sąd rodzinny, do którego policjanci będą wnioskować o zastosowanie surowych środków wychowawczych.

Powrót na górę strony