Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy brutalnych rozbojów

Data publikacji 09.09.2008

Dwóch sprawców rozboju zatrzymali policjanci z warszawskiej Pragi Południe. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło podejrzane zachowanie Marcina S. i Dawida D., którzy wybiegli z jednego z bloków, a na butach mężczyzn widać było świeże ślady krwi. Okazało się, że na klatce schodowej pobili i okradli 36-latka. Inny sprawca rozboju wpadł w ręce kryminalnych z Gdańska. Mężczyzna odpowie za napad na 13-letnią dziewczynkę.

Policjanci patrolujący rejon Grochowa przejeżdżając ulicą Plac Szembeka spostrzegli nagle dwóch młodych mężczyzn, którzy wybiegli z jednej z klatek schodowych. Rozglądali się nerwowo wokół, a buty jednego z nich były wyraźnie zakrwawione.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Zatrzymali 23-letniego Marcina S. i 22-letniego Dawida D. Po kilku minutach wyszło na jaw, że dokonali oni rozboju. Napadli na 36-letniego mężczyznę. Leżał on zakrwawiony na klatce schodowej, z której wyłonili się napastnicy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że zatrzymani napadli na mężczyznę kilkanaście minut wcześniej. Zażądali od niego pieniędzy, po czym ukradli mu telefon komórkowy i zaciągnęli do klatki schodowej. Tam dotkliwie go pobili i zabrali resztę cennych rzeczy, które miał przy sobie.

Funkcjonariusze odzyskali wszystkie utracone przez pokrzywdzonego przedmioty. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dziś w prokuraturze Marcin S. oraz Dawid D. usłyszą zarzuty. Grozi im do 12 lat więzienia.

Sprawcę brutalnego rozboju zatrzymali też policjanci z Gdańska. 19-letni mężczyzna przystawił 13-letniej dziewczynce nóż do szyi i ukradł jej telefon. Cezary P. usłyszał zarzuty, a sąd aresztował go na 3 miesiące. Kryminalni odzyskali też utracony przez pokrzywdzoną telefon. Znaleźli go w mieszkaniu 17-letniego Michała B. Prawdopodobnie chłopak odpowie teraz za paserstwo.

  • Mężczyzna zatrzymany przez stołecznych policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez stołecznych policjantów
Powrót na górę strony